נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

header

טלפון לכבדי ראיה

כבדי ראיה – כלומר כל מי שסובל מלקות ראייה כזו או אחרת או ראייה ירודה – זקוק לעזרה בתחומים רבים, וביניהם הנגשה והתאמה של הפריטים שבהם הוא עושה שימוש. בפרט זקוקים כבדי ראיה לטלפונים מותאמים עבורם, שהרי בימינו הסמארטפון הוא גם מחשב לכל דבר ובמידה רבה כבר אי אפשר לדמיין את החיים שלנו בלעדיו, וגם כבדי הראיה מבקשים ליהנות מכל יתרונותיו.

מה מאפיין טלפון לכבדי ראיה?

טלפון לכבדי ראיה הוא מכשיר בעל מספר מאפיינים מיוחדים אשר מקלים על כבדי ראיה לעשות בו שימוש נוח ואופטימלי.

בין השאר כוללים טלפונים לכבדי ראיה כריות מספרים פיזיות שמקלות על כבדי הראיה לזהות את הספרות ולהשתמש בהן ללא טעויות וללא עיכובים, מערכת זיהוי דיבור שמאפשרת לכבד הראיה להפעיל את הפונקציות השונות בקולו ובעצם לא לחפש איך עושים זאת וכמובן מסך מגע שגם הוא הותאם ללקות הראיה.

טלפון לכבדי ראיה וראיה ירודהטלפון לכבדי ראיה

ממשק מיוחד

כאמור טלפון לכבדי ראיה מבוסס גם על ממשק מיוחד שביחד עם השינויים הפיזיים הופכים את החיים של כבד הראיה לנוחים יותר ואת השימוש בסמארטפון ובכל היכולות שלו לקל במיוחד.

אופציה אחת שמאפשר הממשק המיוחד היא הצגת סמלים בגודל מותאם אישית בהתאם לרמת הראיה של כל אדם וזאת מתוך מספר גדלים אפשריים. עוד אופציה חשובה היא מערכת הגדלה שמאפשר לכוונן את הצבעים ואת הבהירות והחדות, ובכך להגיע לתצוגה האופטימלית עבור כל כבד ראיה.

פונקציות נוספות

פונקציות אחרות שעשוי לכלול טלפון לכבדי ראיה הן התרעה מרחוק על כניסת שיחה וכן על היחלשות הסוללה, תפריטים בולטים וגדולים, שליחת הודעות שהוכנו מראש כדי להקל על כבד הראיה שלא יצטרך להקליד בכל פעם טקסטים כאלה ואחרים, תזכורות, איתור לווייני במקרי חירום וגם חיבור מתמיד למוקד מצוקה.

עוד כדאי להדגיש שקיים מגוון רחב של טלפונים לכבדי ראיה, כולל כאלה פשוטים יחסית ללא חיבור לאינטרנט ולצידם סמארטפונים עם אפליקציות מובנות ואפילו מצלמות משוכללות, כך שכל כבד ראיה יכול למצוא דגם שמתאים לצרכיו ולהעדפותיו.

פתרונות נוספים לכבדי ראיה

לצד דגמים שונים של מכשירי טלפון לכבדי ראיה מוצעים כיום עוד שלל מכשירים שהופכים את חייהם של אלו אשר סובלים מראיה ירודה – עקב גיל מבוגר, מחלה, פגם גנטי או כל סיבה אחרת – לקלים ופשוטים הרבה יותר, ובכך מעניקים להם עצמאות מקסימלית (דבר שתורם רבות לאיכות החיים שלהם).

הטכנולוגיות לא מפסיקות להשתכלל, וכך למשל ישנן מקלדות לכבדי ראיה בגדלים שונים, מכשירי מגדלות מסוגים שונים שמאפשרים קריאה וכתיבה ללא כל מגבלה, קוראי מסך לעיוורים (בין אם באמצעות המרת טקסטים לקול ובין אם דרך המרת טקסטים לברייל), ועוד ועוד.

חשוב מאוד לרכוש טלפונים לכבדי ראיה או כל פריט אחר דרך חברה אשר מתמחה במציאת פתרונות יעילים בהתאמה אישית לכל לקות או מגבלה, שכן רק בדרך זו תוכלו להיות בטוחים שהחיים שלכם או של יקיריכם יהפכו להכי נוחים שאפשר ועם מקסימום נחת.