נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • הצהרת נגישות
  • נוסף לסל קניות:

קורא מסך לעיוורים

תוכנות קוראות מסך מאפשרות למשתמש העיוור להתנהל בסביבת העבודה הגראפית של Windows ולתרגם אותה חזרה למילים. התוצאה מתקבלת כפלט קול ו/או על גבי צג ברייל בו זמנית.
התוכנות מאפשרות לעיוור לעבוד בכל היישומים של Windows כגון שליחה וקבלת דואר אלקטרוני, גלישה באינטרנט, שליטה מלאה בתוכנות Office ועוד...
 
  • NVDA Vocalizer

קורא מסך לעיוורים

עד לא מזמן היה מקובל לחשוב שמי שראייתו מושלמת הוא ה"נורמלי" בחברה, ולעומת זאת כל מי שנזקק למשקפים הוא בעל מוגבלות כלשהי. וכאשר מדובר במקרים קיצוניים יותר של לקות ראיה ואפילו עיוורון - מדובר כבר בעולם אחר לגמרי, שהוא תלותי לחלוטין ומלא בקשיים. אך רבים אינם יודעים, שהיום בזכות טכנולוגיות שימושיות מגוונות - מהן כאלה שמשלבות טכנולוגיה מתקדמת ופתרונות יצירתיים שונים - ניתן בקלות לגשר את הפערים, כך שכל עיוור וכבד ראיה יכולים לנהל לעצמם בקלות אורח חיים מלא, איכותי ונקי ממאמצים מיותרים. כך למשל, האפשרות של קורא מסך מהווה את אחד הפתרונות הטובים והפופולריים ביותר בקרב ציבור זה, ובצדק רב.

מה זה תוכנת קורא מסך לעיוור?

קורא המסך הוא למעשה תוכנה, המורכבת ממערכת אופטיקה ושמע, שמצד אחד קולטת את המידע המופיע בצורת טקסט כתוב, ומן הצד השני פולטת אותו בצורת מלל אנושי. כיום ישנן תוכנות שונות הניתנות למכירה בתחום זה, ובשנים האחרונות צצות ועולות אפילו אפליקציות ייעודיות למחשב ולטלפון שמבצעת את אותה פעולה - אך חשוב מאד להבין שלא בכל המקרים מדובר במערכת העונה לדרישותיהם של עיוורים וכבדי ראיה, אלא בהרבה מאד פעמים התוכנות והאפליקציות מיועדות לשימוש משרדי, עבור אנשים שמעוניינים בהתרשמות או בקיאות בשפה זרה, בהאזנה לטקסטים שונים תוך כדי עיסוק בדברים אחרים וכדומה. בתוך כך, חלק גדול מהאפליקציות אינו מציע מענה מקיף ואיכותי - כך שהמילים הנפלטות מהתוכנה אינן תמיד מדויקות, ובמיוחד בולטים מקרים שבהם הן אינן מבוטאות כהלכה. עבור קהילת העיוורים וכבדי הראיה, שבהרבה מאד מקרים אינם יכולים להבין כלל מה היתה כוונת המשורר, מדובר בקשיים ובתקלות שהם פשוט לא יכולים להרשות לעצמם.

הפטנט הקטן שעושה את כל ההבדל

אז נכון שמדובר בתוכנה שחייבת להיות איכותית ובעלת מנעד רחב של אפשרויות קליטה, היגוי וכמובן גם היכרות עם העגה (סלנג) הספציפית, אך בכל זאת כדאי לזכור שמדובר בפטנט קטן אך גאוני, שמשנה עבור רבים את החיים ומהווה למעשה את ההבדל בין חיים עצמאיים ללא עצמאיים. למעשה בזכות מגוון רחב של ציוד היקפי ועזרים נוספים ניתן לעיוורים וכבדי ראיה ליהנות היום מאיכות חיים בסדרי גודל שלא נראו כמותם בשנים עברו - כולל אפילו בעבר הקרוב. אם אתם סובלים מלקות ראיה או שאתם אפילו זקוקים לציוד אופטי בסיסי שנועד לצרכים ספציפיים - כדאי לשקול בחיוב את שילובם של אלמנטים אלה בסביבת העבודה שלכם, או במרחב האישי בבית, כגון תוכנת קורא מסך לעיוור.

המוצרים שלנו

הציוד המתקדם ללקויי ראיה של חברת תשר געש עומד לרשותכם בכל זמן, ותוכלו להתחדש במוצרים ושירותים כמו תוכנת קורא מסך לעיוור, מגדלות בגדלים שונים, אמצעי תאורה ייחודיים ואפילו תוכנות מתקדמות לראייה, שמיעה והדפסה. המומחים לראיה לקויה שלנו יידעו לייעץ לכם בדיוק את מה שאתם צריכים, אך עם זאת הם גם קשובים ויודעים להסיק מה עוד אתם צריכים, או במקרים שאתם מעדיפים לעשות שימוש בטכניקות אחרות הם "יתגמשו" גם כן לכיוונכם וימצאו את הפתרון המועדף עליכם. מלבד זאת, בחברה נמצא גם המכון המקצועי לראיה ירודה - הידוע באיכותו ובסטנדרטיים הגבוהים שבהם הוא עומד, כך שתוכלו לדעת שקיבלתם את המענה המקיף והטוב ביותר למקרה הספציפי שלכם.