נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

header

אופטומטריסטים מורשים משרד התחבורה

מתאריך 1 בינואר 2012, כל מי שמלאו לו 40 וחייב לחדש את רישיון הנהיגה שלו, יחויב בבדיקת ראיה. כל 10 שנים לערך יש לבצע את בדיקת הראייה בטרם תחדשו רישיון נהיגה. שלושה חודשים, לפני מועד חידוש הרישיון תישלח הודעה ממשרד התחבורה לבעל הרישיון. יש למצוא אופטומטריסטים מורשים משרד התחבורה, בכדי שתוכלו לבצע את הבדיקה שתהיה מורשית. מטרת הבדיקה הינה, לבדוק אם הראייה ירדה עם השנים והנהג יהיה מחויב במשקפיים. ההחלטה בדבר בדיקה זו, התקבלה בתום מחקר שבוצע ע"י מכון גרטנר לחקר מדיניות רפואית, מטעם משרד התחבורה.

על הנהגים להגיע לאחת מהתחנות המורשות של משרד הרישוי, בכדי לבצע פגישה זו. מרגע סיום הבדיקה, הטופס נשלח למשרד הרישוי, כך שהתוצאות מתקבלות והרישיון נשלח לבית הנהג. גם לפני רישיון חדש, כל נהג מחייב בבדיקת עיניים, ע"י אופטומטריסטים מורשים משרד התחבורה. הראייה היא אחד הגורמים החשובים ביותר בנהיגה ולכן בדיקות עיניים הן חשובות במיוחד.

בדיקות עיניים תקופתיות לנהגים מבוגרים

נהגים מעל גיל 70 ומעלה, יחוייבו בדיקה רפואית של רופא עיניים, אחת ל-5 שנים. נהגים שמלאו להם 80 שנה, יחויבו בבדיקה רפואית וכן, בדיקת ראייה, אחת לשנתיים. בדיקות הראייה, יבוצעו באמצעות אופטומטריסט שמורשה ממשרד הבריאות ותוצאות הבדיקה ישלחו בצורה מקוונת ישירות למשרד הרישוי, ע"י אופטומטריסטים מומחים בקופות והמשרדים. כשליש מהאוכלוסייה בארץ, סובל מבעיות ראייה וניתן לשפר את הראייה בקלות באמצעות משקפיים או עדשות מגע או אפילו ניתוח אם יש צורך באמצעות לייזר שנחשב לניתוח קל. לאחר התיקון של הראייה, יצוין ברישיון הנהיגה, אם הנהג מחויב להרכיב משקפיים. מי שייתפס ללא משקפיים, ייקנס ב-200 ₪.

נהגים מקצועיים, כגון נהגי מוניות אוטובוסים ורכב כבד, יחויבו בבדיקה הרפואית וכן, נהג מקצועי מגיל 60, יחויב בבדיקת עיניים, אחת ל-5 שנים. נהגים מגיל 70, יחויבו בבדיקה אחת לשנתיים. במידה והבדיקות תהיינה תקינות, יישלח רישיון הנהיגה בדואר לנהג. בישראל ואירופה, מקובל למדוד את חדות הראייה ע"י בדיקת ראייה של 6 כך שממרחק של 6 מטרים הוא עשוי לקרוא כמו ממרחק של 12 מטרים. בבדיקת ראייה מקיפה, שנעשית ע"י רופאי עיניים, היא כוללת הסתכלות לתוך מבנה העין. הכוונה של משרד התחבורה היא לראייה היקפית מספקת, על מנת להימנע מתאונות דרכים.

הקפדה על אופטומטריסטים מורשים של משרד הרישוי

כדי למצוא את הפתרון הנכון והטוב ביותר עבור העיניים שלכם, אתם חייבים ללכת אך ורק לשירותים המקצועיים המוצעים על ידי אופטומטריסטים מורשים של משרד הרישוי. רק המורשים יכולים לאבחן את הבעיה שהתעוררה בראיה שלכם (או בחשד שאולי מתעורר בחלל העין) באופן מלא ומדויק, והם יבטיחו טיפול הולם ומקיף עבורה - לרבות התחשבות בהופעתם של תרחישים אפשריים בעתיד, וכמובן שמירה קפדנית על המצב הקיים. את האישור לתעודה זו ניתן לנפק באמצעות משרד הרישוי הישראלי, וזאת לאחר מספר שנים של לימודיים עיוניים והתמחו מעשית מוכחת, שכן הידע המקצועי אינו הקריטריון היחיד שדרוש להצלחה במקצוע זה, אלא גם הניסיון וההיכרות הישירה עם מגוון המקרים הרחב.

 ציוד לאופטומטריסטים לבדיקת עיניים לרישיון נהיגה - תשר געש

רק ציוד אופטי, עשוי לשמש אופטומטריסטים. משווקים מורשים לציוד אופטי ורפואי, הם אלה אשר מוכרים במשרד התחבורה וחתימתם בטופס הבדיקה, מהווה אישור בדבר הבדיקה ותוצאותיה. חברת תשר געש, הינה חברה ידועה, אשר פועלת כבר משנת 1977 בשיווק של ציוד מיוחד לאופטומטריסטים, אופטיקאים ורופאים, הזקוקים לציוד אופטי בעבודתם. כמו כן, החברה משווקת מוצרי עזר לכבדי ראייה ועובדת מול משרד החינוך, ביטוח לאומי ואגודות לעיוורים המוכרות בארץ.