ישנו מגוון רחב של זכוכיות מגדלת, חלקן מגיעות בשילוב עם תאורה:
חשוב לציין שניתן לפתור את הקושי בקריאה גם בעזרת משקפיים מיקרוסקופיים שפותרים את הצורך לאחוז בזכוכית המגדלת ומשאירים את הידיים “פנויות”, או בעזרת מכשירי הגדלה אלקטרונים (טמ”ס – טלוויזיה במעגל סגור). היתרון של מכשירי הטמ”ס הוא שבנוסף לאפקט ההגדלה של המילים, ניתן גם לשנות את צבען ומידת הקונטרסט שלהן ביחס לרקע.
מהפכת הדפוס הובילה לכך שרוב בני האדם ילמדו לקרוא ולכתוב, ובימינו במדינות המפותחות כמעט כולם אוחזים במיומנויות החשובות האלה. אבל לפעמים אנחנו יודעים לקרוא ובכל זאת לא מצליחים – כי הטקסט קטן מאוד. במקרים אלה כדאי להיעזר בהמצאה חשובה נוספת של המין האנושי, זכוכית מגדלת.
זכוכית מגדלת היא למעשה עדשה קמורה, שבזכותה ניתן לראות בבירור גם עצמים קטנים או טקסטים שנכתבו בפונט קטן מדי עבור העיניים שלנו. החלוקה העיקרית של זכוכיות מגדלת היא לכאלה שניתן להכניס לכיס (ועל כן נקראות מגדלות כיס) ולכאלה שמונחות על שולחן (ובאופן טבעי דגם שכזה ייקרא מגדלת שולחן).

מגדלות בדגמים שונים

החלוקה הבסיסית של זכוכיות מגדלת היא כאמור לדגמים שנכנסים לכיס (ומזוהים מבחינתנו בעיקר עם בלשים בעקבות סיפורים כמו שרלוק הולמס וכו’, אם כי אנשי מקצע רבים נעזרים בהם) ודגמים שמונחים על שולחן – ואשר משמשים חוקרים, מדענים ובעצם כל מי שרוצה לקרוא או לכתוב טקסט בנוחות מרבית ומבלי לפספס אף ניואנס בגלל שהפונט קטן מדי עבור העיניים שלו.
פרמטר מרכזי נוסף שמבחין בין דגמי זכוכיות מגדלת שונים – בין אם מדובר במגדלת כיס ובין אם על הפרק מגדלת שולחן – הוא יכולת ההגדלה. עבור רוב הדגמים מדובר על הגדלה של עד פי 5-6, כשבכל מקרה עוצמת המגדלת נמדדת בדיאופטר, והדגמים הנפוצים הם 12D, 16D, 28D, 39D וגם 48D או 56D.

המוצרים הכי נצפים בקטגוריית מגדלות

חסכו לעצמכם דאגות מיותרות

הפתרונות שניתן להציע לאחר הבדיקה המקיפה, משקפיים מיוחדות מותאמות אישית, התאמת טלסקופים או מיקרוסקופים מיוחדים בהתאמה אישית, מגדלות יד/שולחן/כיס וטמ”סים (טלוויזיות במעגל סגור) מסוגים וגדלים שונים.

מלבד המקצוענות, ההיצע, השרות  וההקשבה המרבית,  צוות תשר-אופטיקה געש יידע גם ללוות אתכם לכל אורך התהליך, והכל בדרך נעימה ומכבדת.

איך מבטיחים נוחות שימוש מרבית?

מגדלות כיס נתונות בתוך מסגרת עם ידית אחיזה ומתוכננות כך שהשימוש בהן יהיה נוח במיוחד. בחלק מהמקרים הדגם כולל תאורה כדי לשפר עוד יותר את נראות הטקסט או הפריט שרוצים להתבונן בו מבלי לפספס אף פרט.
מגדלת שולחן מצוידת אף היא בתאורה ברוב המקרים, ובמקרה של סוג זה של זכוכיות מגדלת מבנה ארגונומי מבטיח שניתן יהיה לכוונן את הכלי כך שכל אדם יזכה בזווית הקריאה המיטבית עבורו.

כיצד פועלת זכוכית מגדלת?

בין אם מדובר על מגדלות יד ובין אם על מגדלת שנכנסת לכיס, עיקרון הפעולה של הכלי זהה ומבוסס על תופעה פיזיקלית שהמין האנושי זיהה כבר לפני כמה מאות שנים והיטיב לנצל אותה לתועלתו: התופעה היא שכשממקמים גוף מסוים בין עדשה מרכזת לבין המוקד של העדשה, הוא ייראה לנו יותר גדול מכפי גודלו האמיתי. ההסבר הפיזיקלי לכך הוא שאנחנו רואים לא דמות ממשית שנוצרת כתוצאה ממפגש של קרני אור ממשיות, אלא דמות מדומה שהיא תוצר של מפגש בין ההמשכים של אותן קרני אור. בנוסף הגוף ייראה לנו יותר רחוק מהעדשה מכפי שהוא בפועל וכן יותר ישר.

איזו עדשה מתאימה לזכוכית מגדלת?

עבור מגדלות מהסוגים השונים העדשה המתאימה ביותר היא עדשה אספרית. עדשה אספרית הינה עדשה שלאורך המשטח שלה הקימורים אינם אחידים. השונות של הקימורים מאפשרת ליצור עדשה איכותית קלת משקל וגם דקה יחסית מבלי לפגום בעוצמת ההגדלה.

השינוי הקטן שעושה את כל ההבדל

חשוב לזכור כי בכל הנוגע למציאת פתרונות ללקויי ראייה כמו כן גם מקרה של מציאת פתרונות לעיוורים, חשוב להקדיש תשומת לב מיוחדת לאפשרויות הספציפיות והטכניקות השונות המתאימות לכל אחד ואתת. המענה הטוב ביותר לכל בעיהה ובעיה אינו בהכרח אחיד, והוא עשוי להשתנות בהתאם להרגלים השונים, לאופי ולהעדפות האישיות – זאת כמובן לצד ההתחשבות בסוג הלקות הספציפי ובזמן שבו היא התעוררה. לכן, מומלץ מאד להתנסות כמה שיותר בסוגי הפתרונות השונים, להתעניין ולשאול את כל מה שצריך – זאת כדי להבין מה הכי טוב לכם (או לבני המשפחה שלכם), ולדאוג להשיג שגרת חיים נינוחה ושלווה, הנהנית מהתאמה מושלמת לחיי היומיום.

בת-אור יחזקאלי B.Sc. - אופטומטריסטית מומחית בשיקום ראייה ירודה

הקריאה היא חלק בלתי נפרד מחיי העולם המודרני. אנשים אשר התרגלו כל חייהם לקרוא עיתונים, ספרים, מכתבים וכדומה עלולים להגיע למצב בו הם מתקשים לעשות זאת. אחד מהפתרונות הנפוצים למתקשים בקריאה הוא שימוש במגדלות. זכוכית מגדלת היא עדשה קמורה המשמשת לקבלת דמות מוגדלת של עצם. למרות השימוש במונח “זכוכית מגדלת”, העדשה יכולה להיות עשויה מפלסטיק.
זכוכית מגדלת בעלת עוצמות הגדלה שונות (2x עד 12x)
לא תמיד “מגדלת חזקה יותר – טובה יותר” וזאת משתי סיבות: ככל שהמגדלת בעלת עוצמה חזקה יותר – יש יותר עיוותים אופטיים ולכן שטח הפנים שלה קטן יותר, ואז יהיה צורך להזיז אותה יותר בשביל לקרוא שורה שלמה. כמו כן, ככל שהמגדלת בעלת עוצמה חזקה יותר הטווח שבו ניתן להחזיקה מן הדף ולראות ברור קטן יותר.
יש הנעזרים במגדלת לא לצורך קריאה, אלא כדי להתבונן בדברים קטנים במיוחד (בולים, יהלומנים, סופרי סת”ם…)
ישנו מגוון רחב של זכוכיות מגדלת, חלקן מגיעות בשילוב עם תאורה:
חשוב לציין שניתן לפתור את הקושי בקריאה גם בעזרת משקפיים מיקרוסקופיים שפותרים את הצורך לאחוז בזכוכית המגדלת ומשאירים את הידיים “פנויות”, או בעזרת מכשירי הגדלה אלקטרונים (טמ”ס – טלוויזיה במעגל סגור). היתרון של מכשירי הטמ”ס הוא שבנוסף לאפקט ההגדלה של המילים, ניתן גם לשנות את צבען ומידת הקונטרסט שלהן ביחס לרקע.

המוצרים הכי נצפים באתר

הצוות שלנו

הצוות שלנו זמין כדי לספק את השירות המקצועי והמהיר ביותר.

אצלנו תמצא צוות מומחים מהטובים ביותר בתחומם, עתירי ניסיון במתן פתרונות לכבדי ראיה, עיוורים ופתרונות אופטיים שונים. הגישה המקצועית היא שמנחה אותנו, אנחנו נלווה אתכם שלב אחר שלב, על מנת למצוא פתרון שיותאם במיוחד עבורכם.

לקוחות מספרים