נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • הצהרת נגישות
  • נוסף לסל קניות:

header

תעודת עיוור

בישראל, חיים כיום כבדי ראיה רבים, חלק מהם עיוורים נושאים תעודת עיוור. המדינה מעניקה לעיוורים זכויות על מנת להקל על הנכות הקשה וכן התלות שנלווית לה. עיוורים, זכאים לשיקום שכולל טיפול בילדים, תפקוד ביום, יום וכן ניידות. בשיקום, מלמדים את העיוורים כתב ברייל. עיוור שיהיה מעוניין לערער על החלטת משרד הרווחה שהוא אחראי לקבלת תעודת עיוור, יוכל לערער. לקויי ראייה ועיוורים, זכאים לקבל זכויות רבות והנחות כנכים. התעודה, עשויה להינתן לצמיתות, או לתקופה מוגבלת.

ראשית העיוור יהיה חייב להגיע לביטוח לאומי, ולהיבדק ע"י רופאי המוסד ובמידה וייקבעו לו 90% נכות, בגלל ליקוי ראייה, ניתן יהיה להעביר אותו לשירות למען העיוור. הרופא יחווה את דעתו לגבי הנכות הכללית, כך שלבסוף אם הבדיקות יוכיחו על ליקוי ראייה חמור, המטופל יקבל בסופו של דבר, את התעודה המתאימה.

הקריטריונים לקבלת תעודת עיוור

ישם קריטריונים כגון, היעדר ראייה מוחלט, חדות ראייה של 30 מטר בעין הבריאה אפילו אם נעזרים עם משקפיים. צמצום שדה הראיה שהזווית, אינה עולה על 230 מעלות בעין הבריאה בעזרת המשקפיים. עיוור נחשב למי שאינו יכול לראות באופן מוחלט, אם באור או אם בחושך, אדם ששדה ראייתו מצומצם מאוד.

משרד הרווחה מסייע לעיוורים בתשלום על מלווה שיסייע בניידות. ניתן למצוא שלוש רמות של דמי ליווי שנקבעות על פי מצב הראייה שלך לוקה הראייה. שיעור התשלום של דמי הליווי, יהיה כ-11.3% מהשכר הממוצע במשק אדם מבוגר, אשר קיבל דמי ליווי באופן מלא, לפני שהגיע לדמי הפנסיה והוא עדיין עובד, יהיה זכאי ל-100% מדמי הליווי אם עמד בזכאות. אדם מבוגר, אשר קיבל דמי ליווי, לפני הפרישה והוא אינו עובד, יקבל 75% מדמי הליווי.

אביזרים ועזרים לכבדי ראייה זה תשר געש

ניתן למצוא עזרים רבים לעיוורים, אשר מסייעים להם בהתנהלות היום יומית. מי שניתנה לו תעודה, יקבל הנחה משמעותית בעזרים השונים, הכוללים: משקפיים מיוחדות, מחשב בעל מסך מיוחד, מקלדת לכבדי ראיה ומדפסת ברייל, קורא מסך לעיוורים ועוד. חברות שונות, מספקות ומשווקות, עזרים לעיוורים וכבדי ראייה שמוכרים בביטוח הלאומי, משרד הרווחה, אגודות למען העיוורים ועוד. חברת תשר געש, היא החברה הוותיקה ביותר בארץ, אשר קיימת מזה 40 שנה ומספקת ציוד עזר לעיוורים. החברה ממוקמת בחוצות שפיים, שם ניתן למצוא את אולם התצוגה של החברה וצוות מיומן שמסייע לכבדי הראייה ולעיוורים במציאת העזרים הטובים והאיכותיים ביותר, אשר יתאימו לצרכיהם של כבדי הראייה, כוללים ברובם עזרים אופטיים. לחברת תשר געש, יש אלפי לקוחות מרוצים והחברה מייצגת את המוצרים של מיטב החברות בעולם.