אופטומטריסטים מורשים של משרד הרישוי

רבים מאתנו סובלים מבעיות עיניים, הבאות לידי ביטוי ביכולת שלנו לראות לרחוק או מקרוב. יחד עם זאת, לא כל בעיה או לקות ראייה היא כזו המצריכה מענה מסוים או אפילו משקפיים. לרוב, אפשר להסתדר בלעדיהם ולהתנהל כרגיל. אולם, כאשר מדובר באנשים הסובלים מירידה כלשהי באיכות הראיה והם גם נוהגים, חשוב מאד לבחון את העניין ולו כדי למנוע בעיות, העשויות לבוא לידי ביטוי בזמן הנהיגה עצמה. אופטומטריסטים מורשים של משרד הרישוי הם בדיוק הכתובת שיש לפנות אליה.

מה תפקידם של אופטומטריסטים מורשים של משרד הרישוי

בעלי רישיון נהיגה הנדרשים לחדשו, מתבקשים להגיע לבדיקת עיניים אצל אופטומטריסטים מורשים של משרד הרישוי, כמותם תמצאו אצל תשר געש. הדבר נכון לנהגים מעל לגיל 40, הנוטים לסבול לרוב החל מגיל זה בירידה באיכות הראייה. ישנם נהגים (ונהגות, כמובן) שכלל אינם מודעים לירידה זו וישנם כאלה הבוחרים להתעלם ממנה. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בתצורות שונות: ירידה משמעותית בחדות הראיה, צמצום בשדה הראיה ועוד. בפועל, כשנוהגים, אפשר לפספס על הכביש רכבים אחרים והתרחשות כלשהו ולפעול באופן שגוי ומסוכן.

מי שמתבקש לחדש את רישיון הנהיגה שלו בכל עשר שנים נדרש להגיע לבדיקת ראייה במסגרת חידוש הרישיון. בדיקת הראייה אצל האופטומטריסט המורשה של משרד הרישוי נעשית אחת לעשות וחידוש הרישיון מותנה בה. נהגים ונהגות מעל לגיל 70 מתבקשים לעבור בדיקה כזו בכל חמש שנים ובנוסף לעבור גם בדיקה רפואית. נהגים ונהגות מעל לגיל 80 מתבקשים לעבור בדיקת ראייה בכל שנתיים כחלק מחידוש רישיון הנהיגה. 

מי הם האופטומטריסטים המורשים

משרד הבריאות בישראל הינו זה האחראי על מתן הרישיון הנדרש לכל האופטומטריסטים המומחים, שיפעלו מטעמו של משרד הרישוי. אופטומטריסטים אלה מופיעים ברישום מיוחד, המהווה אסמכתא לכך שאכן רשאים לפעול באופן זה ולבצע את הבדיקות הנדרשות על מנת לאשר קבלת רישיון נהיגה כחלק מחידושו. התשלום על בדיקת ראייה אצל אופטומטריסטים אלה הינו על סך 50 ₪. לצד האופטומטריסטים, אפשר למצוא גם את רופאי העיניים, שיכולים אף הם לבצע בדיקות ראיה למתבקשים לחדש רישיון נהיגה. 

מדוע חשוב לפנות אך ורק אליהם

בעיות ראיה והפרעות ראיה אינן עניין של מה בכך, ובמיוחד כאשר נוהגים. אופטומטריסטים מורשים של משרד הרישוי הם אנשי המקצוע הנכונים לבצע את הבדיקה והידע הרב שלהם מאפשר להם לאתר ולזהות בצורה מדויקת ונכונה מחלות שונות, המצריכות טיפול מיוחד. הם יכולים להמליץ לנבדקים על פתרונות שיסייעו להם בשיפור הראייה, על עזרים ועל טיפולים שונים שימנעו את החמרת המצב. על מי שמתבקש לחדש את רישיונו לפנות אליהם או לרופא עיניים המוסמך לבצע את הבדיקה. ללא בדיקה כזו לא ניתן יהיה לקבל רישיון חדש בתוקף.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

נעשה ונשמע ביפן
הוא נולד בעיר טויוטה שביפן למשפחת גויית אתיאיסטית בסביבה מלאת תרבויות שונות ומשונות של בודהיזם ועבודת...
בדיקת עיניים מיוחדת כתבה
לתיאום בדיקה אופטיקה געש שפיים: 09-9529376 אופטיקה...
אופטומטריסטים ואופטיקאים מורשים
יש אנשים שאינם מכירים בהבדל בין אופטומטריסט לבין אופטיקאי. אך למען הסדר הטוב, אופטומטריסט הוא זה שבודק...
אופטומטריסטים מורשים של משרד הרישוי
רבים מאתנו סובלים מבעיות עיניים, הבאות לידי ביטוי ביכולת שלנו לראות לרחוק או מקרוב. יחד עם זאת, לא כל...